صدای بلند اداره گردشگری استان یزد نمایشگاه

صدای بلند: اداره گردشگری استان یزد نمایشگاه صنایع دستی میراث فرهنگی میراث فرهنگی احیا وتوجه

گت بلاگز یزد صنایع دستی بانوان یزدی امروز در حال قوت گرفتن و احیا شدن

نمایشگاه بزرگ صنایع دستی تولید شده است به وسیله بانوان یزد در مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی یزد شروع به کار کرد.

صنایع دستی بانوان یزدی امروز در حال قوت گرفتن و احیا شدن

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ محمدرضا دهقان مهرجردی معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اداره کل میراث فرهنگی، توجه به صنایع دستی و احیای آن هست، اظهار داشت: استان یزد ظرفیت های بسیار زیادی در این زمینه دارد که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اقداماتی که در زمینه توسعه صنایع دستی در استان یزد صورت گرفته، احیای صنایعی است که در سال های گذشته رو به فراموشی سپرده بودند و امروز در حال قوت گرفتن و احیا شدن هستند.

عبارات مهم : اداره

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: از جمله راهکارهایی که در زمینه توسعه و ترویج این صنعت بسیار سودده و پرمخاطب وجود دارد، ایجاد زمینه جهت جذب هنرآموزان به رشته های مخلتف صنایع دستی است.
دهقان مهرجردی تصریح کرد: از این استان یزد با برگزاری دوره های منظم و منسجم در زمینه رشته های متفاوت گردشگری و جذب کارآموزان، تلاش در ایجاد توسعه هرچه زیاد در این صنعت دارد.
وی برگزاری نمایشگاه آثار و توانمندی های بانوان هنرآموز رشته های صنایع دستی را یکی دیگر از این عرصه ها دانست و خاطرنشان کرد: امروز نمایشگاه صنایع دستی بانوان کارآموز مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی استان یزد افتتاح شد و در این نمایشگاه آثار و تولیدات این کارآموزان به نمایش گذاشته شده است است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ادامه داد: تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، رودوزی های سنتی، گلیم بافی، معرق و منبت چوب، مینای مس و مینای سفال، زیورآلات سنتی، نقاشی روی چرم، قلم زنی روی مس و سراجی سنتی از جمله آثار و رشته هایی است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
دهقان مهرجردی خاطرنشان کرد: علاقه مندان به دیدار از این نمایشگاه می توانند از امروز بیستم خرداد تا سوم تیر هر روز از ساعت 9 صبح تا 18 به مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی یزد واقع در بلوار منتظر قائم، نرسیده به چهارراه مهدیه، کوچه نقیب زاده مراجعه کنند.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: اداره | گردشگری | استان یزد | نمایشگاه | صنایع دستی | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | احیا وتوجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog